Kupno mieszkania umowa z deweloperem. Mieszkania dla studentów od dewelopera. Coraz większy popyt na małe mieszkania. Zakup mieszkanie z rynku wtórnego. nieruchomości, mieszkania, wyceny mieszkań, mieszkania wycena, domy, działki, grunty, lokale, sprzedaż, kupno, wynajem, zamiana

Nieruchomości Mieszkania - Wycena

domy, nieruchomości w budownictwie

Budynek pasywny - w teorii budynek nie wymagający energii dostarczanej z zewnątrz lub z konwencjonalnego źródła ciepła do jego ogrzewania lub chłodzenia, cała energia użyta do ogrzania domu pochodzi z odnawialnych źródeł energii (słońce, grunt) oraz z wykorzystania energii wytworzonej przez sam budynek, sprzęt i jego użytkowników. W praktyce, w klimacie charakterystycznym dla położenie Polski, należy uznać iż budynek pasywny to obiekt, który wymaga zminimalizowanych dostaw energii służącej jego ogrzaniu. Zminimalizowania dostaw energii niezbędnej do ogrzania budynku wymaga odpowiedniego zaprojektowania i zrealizowania, zgodnego z rygorystycznymi zasadami projektowania i realizacji budynków pasywnych.

finanse: domu, mieszkania

kredyt refinansowany - Kredyt konsolidacyjny z zasady spłaca klika zobowiązań jednocześnie i daje jedną niższą ratę. Jest to refinansowanie kilku kredytów jednocześnie. Kredyt refinansowy udzielany jest z przeznaczeniem na spłatę zaciągniętego wcześniej konkretnego kredytu. Dotyczy to zwłaszcza kredytów hipotecznych. Na konkurencyjnym rynki banki oferują coraz lepsze warunki kredytu dla nowych kredytobiorców. Jeśli więc bank nie chce przystąpić do negocjacji, zawsze warto sprawdzić możliwość zamiany droższego kredytu na tańszy w innym banku.

ubezpieczenia: mieszkania

Analiza portfelowa - Optymalizacja doboru aktywów funduszu w celu dywersyfikacji ryzyka.

Zakup mieszkanie z rynku wtórnego

Jeżeli chcemy kupić mieszkanie na rynku wtórnym to przed zakupem takiego mieszkania szczególnie ważne jest dokładne przeczytanie jego księgi wieczystej. Są w niej zapisane informacje o tym, kto jest właścicielem nieruchomości i czy jest ona obciążona jakimś prawem, np. hipoteką. Można także zażądać wydania odpisu tej księgi. Czynności tych możemy dokonać w sądzie rejonowym właściwym dla miejsca położenia nieruchomości. Prawo do wglądu do księgi ma każdy zainteresowany.

Jeżeli nieruchomość, którą chcemy kupić nie ma założonej księgi wieczystej, to powinniśmy zażądać od sprzedającego przedstawienia nam dokumentu zwanego zaświadczeniem do sprzedaży. Wydawane jest ono przez spółdzielnię mieszkaniową. Dokument ten potwierdza, że określonej osobie lub osobom, np. małżonkom, przysługuje własnościowe spółdzielcze prawo do mieszkania. W zaświadczeniu tym zawarte są również informacje o samym lokalu tj. o jego powierzchni i położeniu, liczbie pokoi, oznaczeniu nieruchomości, na której posadowiony jest budynek i o ewentualnym zadłużeniu oraz o tym, czy dla spółdzielczego prawa do lokalu została założona księga wieczysta.

W przypadku mieszkań kupowanych na rynku wtórnym, poza sprawdzeniem wszystkich dokumentów, kupujący koniecznie musi sprawdzić stan techniczny mieszkania. Są to bowiem mieszkania użytkowane już wcześniej. Chodzi tu nie tylko o stan podłóg, ścian, okien czy drzwi, które widoczne są na pierwszy rzut oka, ale przede wszystkim stan instalacji znajdujących się w mieszkaniu. Może się bowiem okazać, że po zakupie mieszkania przeprowadzimy mały remont, a po kilku miesiącach zarządca budynku zdecyduje np. o wymianie instalacji elektrycznej i będziemy musieli drugi raz remontować mieszkanie.

Ważne jest także to, aby w dniu podpisania aktu notarialnego sprzedający okazał nam dokument, z którego będzie wynikało, że w danym mieszkaniu nikt nie jest zameldowany.

mieszkania w koninie, nieruchomości - działki grunty

nieruchomości, mieszkania, wyceny mieszkań, mieszkania wycena, domy, działki, grunty, lokale, sprzedaż, kupno, wynajem, zamiana

dom jednorodzinny w budownictwie

Akumulacja cieplna - Czyli zdolność materiału do przechowywania pobranego ciepła. To jeden z najważniejszych czynników, który wpływa na komfort w mieszkaniu lub domu. Im wyższa jest akumulacja cieplna ścian, zarówno wewnętrznych jak i zewnętrznych, tym bardziej stabilna jest temperatura w pomieszczeniu zarówno zimą jak i latem.

prawo: nieruchomość

Decyzja o warunkach zabudowy - określa: rodzaj inwestycji, a także warunki i szczegółowe zasady zagospodarowania terenu oraz jego zabudowy wynikające z przepisów odrębnych, w szczególności w zakresie: warunków i wymagań ochrony i kształtowania ładu przestrzennego, ochrony środowiska i zdrowia ludzi oraz dziedzictwa kulturowego i zabytków oraz dóbr kultury współczesnej, obsługi w zakresie infrastruktury technicznej i komunikacji, wymagań dotyczących ochrony interesów osób trzecich, ochrony obiektów budowlanych na terenach górniczych, linie rozgraniczające teren inwestycji, wyznaczone na mapie w odpowiedniej skali.
Decyzja może być też wydana kilku wnioskodawcom jednocześnie. Wnioskodawcy, który nie uzyskał prawa do terenu, nie przysługuje roszczenie o zwrot nakładów poniesionych w związku z otrzymaną decyzją o warunkach zabudowy.
Organ, który wydał decyzję, jest zobowiązany - za zgodą strony, na rzecz której decyzja została wydana - do jej przeniesienia na rzecz innej osoby, jeśli przyjmuje ona wszystkie warunki zawarte w decyzji.

Samowola budowlana - Zgodnie z ustawą Prawo budowlane legalizacja samowoli budowlanych możliwa jest nie tylko w odniesieniu do budynków, których budowa wymaga pozwolenia na budowę, ale również budynków, które mogą być wzniesione jedynie po dokonaniu zgłoszenia. Dokonując legalizacji takiej samowoli inwestor lub jej właściciel również musi udowodnić, że jest ona zgodna z przepisami o planowaniu i zagospodarowaniu przestrzennym, z ustaleniami miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego lub z ustaleniami decyzji o warunkach zabudowy. Taka inwestycja nie może również naruszać przepisów, w tym techniczno-budowlanych. Konieczne będzie ponadto przedłożenie m.in. zaświadczenia wójta, burmistrza lub prezydenta o zgodności budowy z ustaleniami planu miejscowego albo decyzji o warunkach zabudowy, projektu zagospodarowania działki lub terenu. Konieczne będzie również uiszczenie opłaty legalizacyjnej.

nieruchomość w ubezpieczeniach

uderzenie pojazdu - bezpośrednie uderzenie w ubezpieczone mienie pojazdu mechanicznego lub szynowego, jego części lub przewożonego w nim ładunku.

pomieszczenia gospodarcze poza jednorodzinnym budynkiem mieszkalnym - piwnica, pralnia, suszarnia i inne pomieszczenia gospodarcze poza ubezpieczonym, jednorodzinnym budynkiem mieszkalnym, znajdujące sie w budynkach na terenie posesji, na której stoi ubezpieczony jednorodzinny budynek mieszkalny.

finanse: sprzedaż mieszkania, domu

Opłata za wcześniejszą spłatę - opłata za wcześniejszą spłatę części lub całości kredytu. Niektóre banki nie pobierają żadnych opłat za wcześniejszą spłatę kredytu, umożliwiając regulowanie czasu spłaty w zależności od Twojej bieżącej sytuacji finansowej.

Nieruchomości Mieszkania - Wycena © 2024

Mieszkania dla studentów od dewelopera. Zakup mieszkanie z rynku wtórnego. Coraz większy popyt na małe mieszkania. Kupno mieszkania umowa z deweloperem. nieruchomości, mieszkania, wyceny mieszkań, mieszkania wycena, domy, działki, grunty, lokale, sprzedaż, kupno, wynajem, zamiana